Acai: Utrata Wagi Cud-Owoc?

Acai: Utrata Wagi Cud-Owoc?Acai (wymawiane Ah-westchnienie-EE) jagody byli zrobić nagłówki jako jeden z najzdrowszych produktów na świecie. Muszą one być dobre dla utraty wagi, anti-aging, i wiele więcej. A może naprawdę acai pomóc stracić na wadze, jak w internecie reklamy obiecują? Poprosiliśmy dietetyczne i dietetycy, aby prawda o acai i utrata masy ciała.

Naukowcy odkryli, że jagody acai przeciwutleniacze, które mogą chronić komórki przed uszkodzeniami spowodowanymi przez szkodliwe cząsteczki w organizmie pod nazwą “wolnych rodników”, a może pomóc w walce z takimi chorobami, jak choroby serca i raka. Ale jeśli chodzi o utratę wagi, hype przed nauką, bo dowodów naukowych takiego związku nie brakuje. Nawet Oprah Winfrey opublikowała komentarze na jej stronie internetowej dystansuje się produkty z acai, które twierdzą, że przyczyniają się do utraty wagi.

“Acai-składników odżywczych-bogate źródło przeciwutleniaczy, tak samo jak wiele innych owoców, ale nie ma nic magicznego płodu, powodować utratę wagi”, mówi David Grotto, RD, Autor 101 produkty, które mogą uratować życie.

“Tam nie ma ani jednego żywnością, w tym super-zdrowych jagód acai, które mogą zapewnić rozwiązanie do utraty wagi. Aby schudnąć, trzeba kontrolować kalorie z pomocą zdrowego stylu życia, który zawiera dużo aktywności fizycznej, odżywiania i odpowiedniego odpoczynku”.

Żaden “acai Berry dieta” istnieje. Zamiast tego, można znaleźć ogłoszenia dla takich produktów, jak “acai Berry Detox,” “acai świecić”, “pure acai” i “acai krawędzi”, obiecując szybką utratą masy ciała. Niektóre reklamy obiecują “450% więcej wagi, niż diety i ćwiczeń” i twierdzą, że można stracić maksymalnie 20 funtów tygodniowo.

Według niektórych witryn sieci web, sprzedaż produktów acai, acai włókna i niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe zawartość przyczynić się do jego zdolność do “spalić tłuszcz bardziej efektywnie, proces jedzenia szybko, zmniejszyć łaknienie i zwiększenie metabolizmu.” Produkty Detox acai w przyszłości obiecują “oczyścić” swój system tłuszczu i pozbyć się organizm z toksycznych osadów, co ciągnie cię w dół”.

Jak oni mogą zrobić te roszczenia? W przeciwieństwie do leków, ponad-the-counter suplementów i żywności są ściśle regulowane, dlatego niektórzy producenci mogą sprzedać korzyści dla zdrowia ich produktów.

Grota zauważa, że istnieje coś wyjątkowego o acai: jest to jeden z niewielu owoców, z wyjątkiem awokado, które zawierają jednonienasycone tłuszcze (MUFAS).

A MUFAS mogą pracować, aby pomóc utrzymać się w poczucie zadowolony, jeśli możesz włącz je w kontrolowanych kalorii w diecie, ilość acai jest tak mały, że należy spożywać dużej ilości, aby uzyskać wystarczająco MUFAS – mówi. I nie tylko to będzie drogie, jak mówi, to będzie dodać wiele zbędnych kalorii. (MUFAS również zawarte w, awokado, orzechy, nasiona, czarny czekolada, soja, olej lniany oraz oliwa z oliwek i olej słonecznikowy oleju.)

Uważaj na “darmowych” studiów Acai utraty wagi produktówUważaj na "darmowych" studiów Acai utraty wagi produktów

Nie tylko owoce, które nie zostały udowodnione, aby mieć uprawnienia utrata wagi deklarowanej w niektórych reklamach, grupy konsumentów ostrzegają, że ludzie, którzy zapisać się na “darmowe” wersje próbne produktów acai dieta może poparzyć.

Centrum dla nauki w interesie publicznym, zasilania i watchdog grupy żywności, niedawno wydała ostrzeżenie o tym, że wiele firm oferuje bezpłatne wersje próbne produktów acai dieta faktycznie w końcu wziąć z klientów. Klienci proszeni są o podanie informacji o karcie kredytowej za wysyłkę “bezpłatnej” próbki, a niektóre od razu został zestrzelony z miesięcznych płatności w wysokości $80-$90.

Better business Bureau Północnej Indiana zaproponowali podobne ostrzeżenie w odniesieniu do reklam online za produkty acai odchudzanie.

Co to jagody Acai?

Rosnące w dorzeczu rzeki Amazonki w Brazylii, acai-to ciemno-fioletowa jagoda, która smakuje jak połączenie leśnych jagód i czekolady.

Zawartość antocyjanów owoców, nadaje mu intensywny fioletowy kolor. Antocyjany są silnymi przeciwutleniaczami, które mogą chronić organizm przed rakiem, stany zapalne, cukrzyca, starzenia się, chorób neurologicznych i zakażeń bakteryjnych.

W 4-uncja czystego acai zawiera około 100 kalorii, żelaza, wapnia, błonnika, witaminy A, witaminy i 6 gramów tłuszczu, ale dzięki temu, że owoce nie są tak większość towarów spożywczych sprzedawane komercyjnie używać tylko niewielką ilość czystego acai. Acai jest dostępny w kapsułkach, proszku, jak mrożone miąższu, i w butelkach koktajle i inne napoje.

Jeśli zamierzasz kupić produkty z acai, czytaj etykiety, bo napoje mogą zawierać dużo cukru i kalorii. I przygotuj się na naklejce uderzeń w sklepie spożywczym, tak jak większość produktów acai ponosi dużą cenę.

“Produkty z acai są drogie, bo 95% owoców nasienia, a tylko 5% to skóra używana do produkcji żywności i napojów”, mówi Grotto.

Należy pamiętać, że można zrobić dokładnie tak samo bogate w antyoksydanty owoce i warzywa za ułamek kosztów acai, i w ich naturalnej postaci (bez cukru i kalorii). Borówka, jeżyna i malina są bardziej szukają oszczędności, co oferują podobne korzyści dla zdrowia, mówi Grotto.

Podsumowanie Acai i utrata masy ciałaPodsumowanie Acai i utrata masy ciała

Rzecz w tym, mówią eksperci, jest to, że acai może być częścią planu utraty wagi, który zawiera kalorii kontrolowanej diety, ale sama w sobie, to po prostu jeszcze jeden owoc. Jeśli naprawdę chcesz schudnąć, eksperci twierdzą, że wybrać plan zasilania, co można trzymać w dłuższej perspektywie, i pamiętaj, aby uzyskać regularne ćwiczenia fizyczne.

Jeśli szukasz zdrowego odżywiania z właściwości przeciwutleniające, Michael Roizen, doktor nauk medycznych, główny uprawiać oficer kliniki, mówi o tak zwanym kreska (dietetyczne podejścia do stop nadciśnienie) dieta.

“Dieta Dash zawiera bogactwo jasnych kolorów, bogate w antyoksydanty owoce i warzywa, a także niskotłuszczowe produkty mleczne, produkty pełnoziarniste, orzechy, fasola, ryby i chude mięso, co zostało udowodnione, aby promować utrata masy ciała i obniżyć ciśnienie krwi” – mówi Heidi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *